Běh olympijského dne v Mostě

Ve středu 18.6. vyrazila početná skupina 8 běžců z BK Louny dobývat trať na autodrom v Mostě. Před startem závodu nám trať zahřívali jezdci na motorkách a tak teplota trati byla 20 stupňů. Teplota vzduchu se držela na příjemných 14 stupních. Závodníky mohl strašit jen otevřený prostor a tedy protivítr a také vysoká oblačnost, kdy to často vypadalo na déšť.

Na startu závodu se BK představili: Mira Patera, Petr Tyl, Míra Bartoš, Patrik Šlégr, Tomáš Rybášek, Katka Klimčáková, Věra Mrnková, Pavla Snopková.

Závod byl odstartován v 18:45 a na startu byla velká tlačenice. Největší favorité se hned hnali dopředu. Veterání a ženy běželi jeden okruh o délce 4,2 km, hlavní kategorie mužů běžela okruhy dva.

Z lounských běžců byl po prvním kole na čele Patrik Šlégr, kterého stíhal Míra Patera a v závětří byl ještě Tomáš Rybáček.

Hned po nich začali dobíhat do cíle svůj závod na jeden okruh muži - veterání. Z BK Louny doběhl nejdříve Míra Bartoš, hned za nim Petr Tyl.

Poté doběhli ženy, z BK nejdříve Věra Mrnková, Pavla Snopková a Káťa Klimčáková.

Ve druhém kolem hlavní kategorie mužů, Míra Patera předběhl Patrika Šlégra.

Ve výsledkách získali běžci BK Louny 4 "medaile".

Nejprve v kategorii můžů A získal 3 místo Patrik Šlégr.

V kategorii muži B - vítězí Míra Patera.

V kategorii muži - veteráni vítězí Míra Bartoš, a druhé místo Petr Tyl.

Velmi výborným výkonem se předvedli naše závodnice. Všichni tři se vešli mezi nejlepších 8 závodnic.

Z Mostu jsme tedy odjeli s velmi pěknými výsledky, které jsou výsledkem pravidelných společných tréninků.

Výsledky - Vysledky-BOD-2014-Most.xls (15872)