Palestra Kbelská desítka

Naše minulé starty jsem komentoval inspirován běžeckým prožitkem, výsledky nejsou na těchto zimních závodech vždy na prvním místě.

Palestra Kbělská desítka, to je něco jiného. Certifikovaná trať, účast mnoha špičkových závodníků, při dobrém počasí možnost atakovat osobní rekord na této trati. Komentovat budu dnes tedy  hlavně výsledky, vždyť jsou to samé supervýkony – Kuba Schoř se časem pod 34 minut dere do běžecké špičky, Filip o dvě minuty před Katkou Krieglovou (a jen o 10 vteřin za mým vrstevníkem Smrčkou), Libor potvrdil své ambice, hluboko po 38 minut, v kategorii byl 13. v pořadí, Míra Patera opět pod 40 minut a krásné 8. místo mezi padesátníky. Také Vašek Krebs atakoval čas kolem 40 minut, myslím že i on se oproti Chomutovu zlepšil, udržuje si vysoký standart, skončil těsně za Zdeňkem Kacířem. My jsme s Mirkem Bartošem běželi od začátku spolu, sledoval jsem tedy více běžce před sebou, za koho bych se schoval a tak pošetřil síly, z výsledků jsem zjistil, že na mezičase na 5. kilometru byl Míra jen 2 vteřiny za mnou. Skončili jsme oba lehce za svými loňskými časy, ale Mirek krásné 8. místo v kategorii. Nechali jsme za sebou o pěkný kus Vláďu Dlouhého z Roudnice i o dost mladšího Olšera z Duchcova. Také Pavel Švingr nezklamal, v kategorii 22. místo, na takovém závodě, klobouk dolů.

Je to inspirace pro ostatní do dalších běžeckých tréninků i závodů.